Кондиціонер води ПРОАКВА – гарантія ефективної роботи всіх ЗЗР

Кондиціонер води ПРОАКВА – гарантія ефективної роботи всіх ЗЗР

Вода - одна з найбільш важливих речовин в природі, яка здатна розчиняти мінерали і органічні сполуки. Хімічні властивості води можуть суттєво змінюватися, коли вона рухається через атмосферу, проходить через профіль або над поверхнею ґрунту.

Наприклад, дощова вода випадає на землю і стає злегка кислою, так як взаємодіє з атмосферними газами. Злегка кисла вода, перебуваючи в вапнякових шарах може перейти в лужний стан. Розуміння того, яку кислотність має вода, може допомогти визначити чи підходить вона для застосування з пестицидами та добривами.

Якість води залежить від її джерела, а також кліматичних умов за яких проводять обробки: проливні дощі, посуха, висока температура.

На якість води та її хімічну природу впливають крупні домішки, зв’язані частинки, розчинні мінерали.

Крупні домішки включають в себе структури, які плавають у воді, такі як листя, палички, насіння та інші тверді відходи. Сміття, як правило, зустрічається тільки у воді, отриманій з озер, ставків, річок і канав.

ОЗЕРО СТАВОК
РІЧКА КАНАВА
МУТНА ВОДА Зв’язані частинки – це структурні частинки, такі як мул, глина і органічні речовини незалежно від того чи можуть вони розчинятись в воді, будуть осідати на дно баку. «Мутність» і «каламутність» – два терміни, що означають непрозорість води. При цьому мутність утворюється  за рахунок завислих твердих частинок, які  можна побачити плаваючими, а каламутність  природних вод викликана присутністю тонко дисперсних домішок, зумовлених нерозчинними або колоїдними неорганічними й органічними речовинами різного походження.

Всі джерела води в природі містять розчинні мінерали. На відміну від інших твердих частинок, ці мінерали не осідають. Концентрація у воді таких мінералів, як кальцій, магній, залізо має важливе значення при визначенні її якості (жорсткості).

«Жорстка вода» - це загальний термін, що описує основну проблему при підготовці робочих розчинів пестицидів і позакореневих добрив

Загальна жорсткість води, є сумою карбонатної жорсткості (бікарбонат Ca, Mg), і постійної твердості, що складається з хлоридів, сульфатів, нітратів та інших сполук. У сучасній агротехніці, використання препаратів для обробки води, є важливим елементом, який підвищує ефективність агрохімікатів і знижує потенційні витрати їх застосування.

З технічної точки зору жорсткість води є одиницею виміру загальної кількості кальцію та іонів магнію у воді - чим більша концентрація цих та подібних мінералів, тим жорсткіша вода. З іншого боку, вода стає “м’якою”, коли розчинені іони кальцію і магнію замінюються іонами натрію або калію. Велике значення при приготуванні робочих розчинів має кислотність води, яка визнається рН показником.

Значення рН характеризує кислотність ( концентрація іонів водню) або лужність будь – якого розчину в діапазоні від 0 до 14.

рН <7 ….. вважається кислим середовищем (низький рН);

рН = 7 ….. вважається нейтральним;

рН> 7 ….. вважається лужним (високий рівень рН).

Важливо пам’ятати, що навіть невеликі зміни в рН, являють собою великі зміни в кислотності. Наприклад, вода з рН 5 являється в десять разів кислішою (тобто містить в 10 разів більше іонів водню) ніж з рН 6 і в 100 разів більше кисла, ніж з рН 7. Це співвідношення між значеннями характерне для різного ступеня кислотності і вгору і вниз по шкалі рН (наприклад, рН 9 в 100 разів більш лужна, ніж водний розчин виміряний при рН 7).

Так як вода використовується для того, щоб доставити діючу речовину в потрібне місце – її можна вважати основою для процесу обприскування. Джерело походження води, (колодязь, озеро, струмок чи ставок), може бути вирішальним фактором між неефективною і оптимальною дією препарату.

В більшості випадків неякісна вода стає однією з головних причин – чому не спрацьовують якісні засоби захисту рослин та добрива.

Багато пестицидів чутливі до лужного гідролізу тобто  розпадаються при рН води більше 7.

Вода, яка використовується для підготовки робочих розчинів пестицидів і позакореневих добрив, дуже відрізняється за вмістом кальцію, магнію, інших солей металів, а також величиною рН. Це залежить від джерела води.

Вода хорошої якості є просто необхідною для змішування і приготування робочих розчинів пестицидів і добрив. Вода поганої якості може знизити ефективність обробок пестицидами, агрохімікатами і пошкодити обладнання для внесення.

Усі сучасні господарства намагаються використовувати інтенсивні технології, щоб максимізувати корисну віддачу від кожного гектара землі. І далеко не останню роль у цьому процесі відіграє підбір пестицидів та добрив, вчасне та правильне їх застосування. Ефективність препаратів відображається на успішності проведення обприскування.

Незадовільні результати при внесенні добрив та при обробці пестицидами можуть бути напряму пов’язані з поганою якістю води, так як вона часто складає 95% (або й більше) розпилювального розчину. Чи може це вплинути на ефективність препарату? Наукові дослідження чітко вказують, що якість води, яку використовують для обприскування може впливати на дію препарату.

Одним з головних прийомів покращення води на сьогодні є її кондиціювання

Мета кондиціювання води – досягти максимальної ефективності пестицидів та добрив. У більш широкому сенсі, кондиціонери для води додають в розчин або бакову суміш для усунення проблем, пов’язаних з жорсткістю води. Використання води без обробки кондиціонером, створює труднощі, пов'язані з нерозчинністю і випаданням в осад мікроелементів, а також високим поверхневим натягом (погана змочуваність листя рослин).

Результатом цього є низька ефективність застосовуваних пестицидів і добрив.

Компанія Інтермаг пропонує кондиціонер - пом’якшувач води ПРОАКВА.

 КАНІСТРА  

КОНДИЦІОНЕР - ПОМ'ЯКШУВАЧ ДЛЯ ВОДИ  ПРОАКВА®

-  КРАЩА ВОДА ДЛЯ АГРОХІМІКАТІВ

Використання препарату ПРОАКВА для сільського господарства - це швидкий і простий спосіб очищення води, незалежно від джерела її походження.

 ПРОСТО ГАРНО ПРОАКВА® - це багатокомпонентний препарат, що містить декілька комплексоутворюючих і хелатуючих агентів. Ці речовини зв'язують солі, що містяться у воді, а в результаті знижується жорсткість та змінюється рН води, утворюються розчинні сполуки, які стають легко доступними для рослин. INTERMAG-ПРОАКВА - використовується для приготування робочих розчинів для позакореневої обробки рослин.

 

ПРОАКВА®:

  • запобігає утворенню осаду і дозволяє отримати м'яку воду зі злегка кислим рН;
  • збільшує розчинність і ефективність агрохімікатів
  • забезпечує стабільність робочих розчинів

ПРОАКВА® можна використовувати в комбінації з адьювантом.

                    На які параметри впливають ПРОАКВА® і адьювант?

Параметр якості робочих розчинів ПРОАКВА® АДЬЮВАНТ
зниження жорсткості води ++ 0
зниження поверхневого натягу ++ +
зниження піноутворення 0 ++
змочування поверхні листя рослин + ++
зменшення випаровування розчинів (з поверхні рослини) 0 ++
збільшення проникнення речовин через тканини листя + + +
зниження рН робочого розчину ++ 0
поліпшення змішуваності (спільне застосування декількох агрохімікатів) ++ 0
підвищення стабільності розчину з плином часу ++ 0
підвищення ефективності агрохімікатів ++ ++

    Символи: (++) дуже хороший ефект; (+) Хороший ефект; (0) не впливає

Як швидко оцінити жорсткість води?

Жорсткість води (властивість в результаті концентрації солі кальцію, магнію та інших металів) може бути виражена в різних масштабах. Найбільш поширеною одиницею виміру є німецькі градуси (позначені як °n або °d). 1° d = 17,86 мг CaCO3 в 1 літрі води (тобто 10,00 мг CaO).

Оцінити жорсткість води можна за допомогою Експрес-Тесту.

 ВУЙНА ХІМІК Приклад - проведення дослідження на жорсткість води і визначення дози препарату.

 

1.Тест - смужку для вимірювання жорсткості води занурити в тестову воду на 1 секунду

2.Вийняти з води і струсити воду

3.Почекати 1 хвилину

4.Порівняти колір смужки зі шкалою.

 

 

Кількість полів на смужці забарвлених в колір Загальна жорсткість Оцінка води Рекомендована доза ПРОАКВА [мл / 100 л води]
пурпурний синьо-зелений ° d CaCO3 [мг / л]
0 4 3° d 50 дуже м'яка 0
1 3 4° d 70 м'яка 0
2 2 7° d 125 середньої жорсткості 100
3 1 14° d 250 жорстка 150
4 0 21° d 370 дуже жорстка 200

 

 

 

 

                                                                                             Шкала жорсткості води

3° d 4° d 7° d 14° d 21° d
Дуже  м’яка М’яка Середньо-жостка Жорстка Дуже жорстка
Рекомендації щодо норм використання препарату

 

Не потребує додавання Не потребує додавання 100 мл / 100 л води (0,1% розчин) 150 мл / 100 л води (0,15% розчин) 200 мл / 100 л води (0,2% розчин)

 

Як працює ПРОАКВА®?

  • Пом'якшує воду і запобігає утворенню осадів, що перешкоджають обприскуванню рослин
  • Знижує поверхневий натяг розчинів - покращує рівномірне покриття поверхні листя.
  • Блокує несприятливі хімічні реакції між іонами, що містяться у воді, і активними речовинами засобів захисту рослин і поживними речовинами добрив.
  • Збільшує можливість комплексного використання агрохімікатів.
  • Підвищує ефективність дії пестицидів і позакореневих добрив.

Як використовувати препарат ПРОАКВА®?

ІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ

  • Резервуар обприскувача наповнити водою на 2/3 об'єму і включити мішалку; додати відведені кількість препарату ПРОАКВА - ретельно перемішати;
  • додати позакореневе добриво і препарат для захисту рослин - згідно з інструкцією.
  • Порожні упаковки препарату ПРОАКВА прополоскати водою, а отриманий розчин влити в обприскувач.
  • Долити воду до розрахункового обсягу, розчин перемішати і приступити до обприскування.
  • Робочий розчин використовувати відповідно інструкції із застосування засобу захисту рослин та мікродобрив.

INTERMAG-Проаква поставляється в каністрах по 20 л і в баках по 1000 л.

Співробітники нашої компанії допоможуть вам в оцінці жорсткості води, а також у виборі найбільш відповідних позакореневих добрив і програм позакореневого підживлення рослин.